Pojezierze Drawskie…

to wspaniałe miejsce na mapie Polski, pod wieloma względami unikatowe. Pojezierze Drawskie należy do większego Pojezierza Zachodniopomorskiego. Agroturystyka Bzy i Magnolie znajduje się niemal pośrodku Pojezierza Drawskiego, na obrzeżu Drawskiego Parku Krajobrazowego w Łubowie w gminie Borne Sulinowo. Najważniejsze miasto Pojezierza Drawskiego, to Czaplinek położony nad największym jeziorem Pojezierza Drawskiego – Jeziorem Drawsko. Odwiedzając Czaplinek i okolice należy zobaczyć neoklasyczny kościół, ruiny zamku Joannitów z XIV wieku w Starym Drawsku oraz pałac w Siemczynie z XIX wieku. Jezioro Drawsko, to jedno z największych i najgłębszych jezior w Polsce.

W mieście Drawsko Pomorskie znajdziecie gotycki kościół z XIV wieku, a w okolicach Drawska znajdują się tereny na których położony jest największy poligon w Europie – poligon drawski. Tutaj też zaczyna się szlak kajakowy rzeka Drawą – największą rzeką Pojezierza Drawskiego, który nosi imię Jana Pawła II.

Pojezierze Drawskie ma również swoje uzdrowisko, a mianowicie Połczyn Zdrój. W Połczynie leczone są bardzo różne schorzenia, a kuracjusze odpoczywają w przepięknym parku zdrojowym. Jadąc drogą z Czaplinka do Połczyna poczujecie się Państwo jak w Szwajcarii, bo droga jest wyjątkowo kręta, a po jej obu stronach zobaczycie liczne jeziora.

Innym wyjątkowym miastem Pojezierza Drawskiego jest Borne Sulinowo. Miasto o przedziwnej historii. Miasto było kiedyś jednostką wojskową, najpierw niemiecką, a potem rosyjską. Zwiedzając Borne Sulinowo znajdziecie Państwo pozostałości po pobycie obu tych wojskach. W okolicach Bornego Sulinowa znajdziecie następną osobliwość Pojezierza Drawskiego, a mianowicie Wrzosowiska Kłomińskie. Setki hektarów porośnięte wrzosem, to niesamowity i unikatowy krajobraz w skali Polski ale i Europy.

Największym miastem Pojezierza Drawskiego jest Szczecinek. Przepiękna marina, najdłuższy w Europie wyciąg do uprawiania narciarstwa wodnego, przepiękny ratusz i deptak, to atuty Szczecinka.

Kochamy Pojezierze Drawskie również za to, że dzika przyroda tego terenu, nie jest mocno spenetrowana przez turystów. Nawet w czasie sezonu znajdziecie Państwo liczne zakątki Pojezierza Drawskiego, gdzie będziecie mogli wypoczywać zupełnie sami.

ZAPRASZAMY NA POJEZIERZE DRAWSKIE !!!