Pobyt w Bzach i Magnoliach łączy się z ogromnymi możliwościami aktywnego spędzania wolnego czasu. Pojezierze Drawskie zapewnia gościom różnorodne atrakcje i nie pozwala się nudzić.
Liczne leśne drogi, pagórkowaty teren pojezierza, to wspaniałe warunki dla nordic walkingu i wycieczek rowerowych. Do dyspozycji gości – gratisowo, mamy 6 rowerów dla dorosłych i dzieci. Goście, którzy przyjeżdżają do nas ze swoimi rowerami mogą przechowywać je pod wiatą rowerową, gdzie przygotowaliśmy stojaki rowerowe.
Amatorzy wędkarstwa mogą korzystać z licznych pobliskich jezior : Komorza, Lubickiego Wielkiego, Rakowskiego, Drawsko ale przede wszystkim z jeziora Karsie, które jest do wyłącznej dyspozycji gości Bzów i Magnolii.

Pasjonaci kajakarstwa mogą korzystać z licznych szlaków kajakowych, ze szczególnym uwzględnieniem spływu Piławą, poprzez Zalewy Nadarzyckie i Drawą, gdzie pływał Jan Paweł II ( początek spływu w Drawsku ). Na miejscu polecimy Państwu firmy, które organizują spływy.

W czasie pobytu w sierpniu konieczne jest odwiedzenie Wrzosowisk Kłomińskich, które są unikatowym obszarem nie tylko w Polsce ale i Europie.

W okresie zimowym, przy sprzyjających warunkach pogodowych jest możliwość zorganizowania kuligu wraz z ogniskiem.

W czasie wycieczek, nie jest rzadkością spotkanie dzików, jeleni, saren, lisów, bobrów, czy jenotów. W okresie letnim lasy pełne są grzybów, a znalezienie pięknych borowików wcale nie jest wielkim wyczynem. W odległości 200 m od nas, nasz sąsiad, Pan Piotrek prowadzi hodowlę danieli. Te piękne zwierzęta można obserwować z wieży widokowej, która jest ogólnie dostępna.

Wypoczywając na terenie siedliska mogą Państwo rozegrać mecz w piłkę nożną lub siatkową, oraz uprawiać akrobacje na dużej trampolinie.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy fajny i urozmaicony plac zabaw. W jego skład wchodzi domek, ślizgi do zjeżdżania, wóz konny, piaskownice, huśtawki, wieża z trapem, ścianka wspinaczkowa oraz tarasik z ławostołem.

Miłośnicy bardziej stacjonarnego wypoczynku, mogą skorzystać z dobrze zaopatrzonej wiaty grillowej ( grill murowany, maszynka elektryczna, czajnik ) albo upiec kiełbaskę na ognisku. Korzystając z wiaty grillowej konieczne jest korzystanie z jednorazowych sztućców, talerzy, kubków, itd ). Drugim miejscem, gdzie można biesiadować jest palenisko z podnoszonym grillem.

Przyjeżdżając do nas można również być uczestnikiem wyjątkowej imprezy plenerowej jaką jest zlot pojazdów militarnych w Bornym Sulinowie. Impreza co roku odbywa się w połowie sierpnia.